Witaj w SP-QRP
Szukaj


Menu

 Główne
 Strona główna
 Szukaj
 Ankiety
 Wyślij artykuł
 Strony
 Dla początkujących
 Technika
 Ranking SP-QRP
 Minigiełda
 Zawody
 Recenzje sklepów
 Free QRP
 Forum
 Info
 Archiwum
 Tematy
 Statystyki
 Skrzynka kontaktowa
 Sponsorzy
 Użytkownicy SP-QRP.PL
 Cluster SP-QRP
 Zasoby
 Pliki
 Linki
 Galeria SP-QRP

Użytkownicy
Witaj, Anonimowy
Login
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: DL1ENZ
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 2880

Na stronie:
Gości: 237
Użytkowników: 0
Razem: 237

Licznik
Otrzymaliśmy
24675656
odsłon strony od 08.06.2005

 
SP-QRP :: Zobacz temat - Filtr CW na posrednia 455 kHz
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Filtr CW na posrednia 455 kHz

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    SP-QRP Strona Główna -> Technika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
SQ9GEH
QRP_Fan


Dołączył: Nov 07, 2008
Posty: 71

PostWysłany: Pią Sie 20, 2010 4:23 pm    Temat postu: Filtr CW na posrednia 455 kHz Odpowiedz z cytatem

Witam

Ostatnio z nudów zrobiłem porównanie Ten-Tec Century/22 kontra Trio JR310 w temacie odbioru telegrafii. I okazało sie ze mimo braków filtrów CW Trio sprawuje sie porównywalnie. co ciekawe do odbioru tej emisji używa filtrów od USB bo niema nawet przełącznika na CW tylko USB/CW. Z okazji ze elektronik zemnie jeszcze gorszy niż telegrafista zabrałem schemat i serwisówke do kol. SP9SPV w celu konsultacji. w ramach testów otrzymałem od niego 2 filierki 2,4 kHz i stworzyłem coś takiego:



W praniu okazało sie ze w/w układ jest niezauważenie lepszy od standardowego ale pomyślałem ze jak by zastosować filtry węższe niż 2,4 kHz powinno być dużo lepiej. W katalogu Muraty wyczytałem ze mam on w ofercie filtry 1 kHz niestety po przeszukaniu wielu sklepów internetowych nie znalazłem ich w ofercie. tak wiec zwracam sie do kolegów konstuktorów czy ktokolwiek widział słyszał o takich filierkach był bym wdzięczny za pomoc.
_________________
Wracałem sobie wczoraj pieszo z pracy do domu i koleś wbijający na dachu gwoździe nazwał mnie 'małym paranoidalnym dziwakiem'... Kodem Morse'a.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
sp2qca
Zainteresowany


Dołączył: Jun 19, 2005
Posty: 26

PostWysłany: Nie Sie 22, 2010 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moze bys pomysłał o zrobieniu drabinkowca z rezonatorów piezo na 455kHz? Temat kiedyś wałkowany w czasach Bartka - ale może wtedy bardziej chodziło o SSB. Takie filtry były robione i działały.

Wydaje mi sie że na CW też da się takiego drabinkowca zrobić.
Z racji mniejszej dobroci w porownaniu do kwarców może być większe tłumienie ale masz swobodę: chcesz to dasz 3 filtry, chcesz to więcej
i pasmo sobie ustalisz jakie chcesz.

Pozdrowienia
Artur sp2qca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SQ9GEH
QRP_Fan


Dołączył: Nov 07, 2008
Posty: 71

PostWysłany: Pon Sie 23, 2010 6:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prawdopodobnie bede miał kwarce do filtru.

a jak nie to 200 dolarów w łapkę i szeroki uśmiech do Inrad-a chyba ze coś na ebay-u wypłynie to kapkę taniej
_________________
Wracałem sobie wczoraj pieszo z pracy do domu i koleś wbijający na dachu gwoździe nazwał mnie 'małym paranoidalnym dziwakiem'... Kodem Morse'a.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
sp2qca
Zainteresowany


Dołączył: Jun 19, 2005
Posty: 26

PostWysłany: Pon Sie 23, 2010 8:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed zakupem i wydaniem 200 USD pomysl czy nie warto sprobowac z rezonatorami piezo, które są w wielu sklepach i raczej tanie.

W książkach SP5QU były też schematy jak zaweżać filtry na ok 455kHz
do pracy telegraficznej - tzw. mnożniki dobroci albo i inne. Nie pamietam ale na pewno były.

pozdrowienia
Artur sp2qca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    SP-QRP Strona Główna -> Technika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


SP-QRP.PL
SP-QRP.PL
Tworzenie strony: 0.05 sekund