Witaj w SP-QRP
Szukaj


Menu

 Główne
 Strona główna
 Szukaj
 Ankiety
 Wyślij artykuł
 Strony
 Dla początkujących
 Technika
 Ranking SP-QRP
 Minigiełda
 Zawody
 Recenzje sklepów
 Free QRP
 Forum
 Info
 Archiwum
 Tematy
 Statystyki
 Skrzynka kontaktowa
 Sponsorzy
 Użytkownicy SP-QRP.PL
 Cluster SP-QRP
 Zasoby
 Pliki
 Linki
 Galeria SP-QRP

Użytkownicy
Witaj, Anonimowy
Login
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: DL1ENZ
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 2880

Na stronie:
Gości: 162
Użytkowników: 0
Razem: 162

Licznik
Otrzymaliśmy
24672913
odsłon strony od 08.06.2005

 
SP-QRP :: Zobacz temat - Dziennik zawodów SP-QRP
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dziennik zawodów SP-QRP

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    SP-QRP Strona Główna -> Zawody
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
sq1req
Początkujący


Dołączył: Aug 25, 2008
Posty: 11

PostWysłany: Nie Wrz 11, 2011 10:46 pm    Temat postu: Dziennik zawodów SP-QRP Odpowiedz z cytatem

Cześć!
Chciałbym Kolegom zaprezentować program komputerowy do ewidencji QSO dedykowany zawodom SP-QRP. Program jest prosty w użytkowaniu, ma charakterystyczne dla zawodów ustawienia, a co najważniejsze generuje prawidłowy log w formacie Cabrillo v.2.0, który można przed zapisaniem na dysku edytować.
Program jest w wersji beta i kompilowany zarówno dla systemów operacyjnych Windows jak i Linux.

Jeśli ktoś miałbym ochotę przetestować program, zasugerować dodatkowe opcje i ułatwienia, to bardzo proszę o informację (program prześlę emailem). Jestem otwarty na każdą uwagę i krytykę. Program jest darmowy.

Pozdrawiam - Krzych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sq2dyl
Site Admin
Site Admin


Dołączył: Jun 08, 2005
Posty: 101

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2011 7:22 am    Temat postu: Re: Dziennik zawodów SP-QRP Odpowiedz z cytatem

Hej.

Pomocnym w programie byłoby generowanie ADIF do logu codziennego, np. Logger32.
_________________
Pozdrawiam
Lukasz, sq2dyl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sq1req
Początkujący


Dołączył: Aug 25, 2008
Posty: 11

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2011 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć!

Dziękuję za sugestię. Już nad tym pracuję... Smile

Mam nadzieję, że pod koniec tygodnia będzie można przetestować program z dwiema opcjami generowania logów (Cabrillo i ADIF).

Program jest też przygotowany dla grupy G SP-QRP - nasłuchowców. Posiada możliwość dodawania pełnych danych niezbędnych do zaliczenia QSO dla tej grupy zawodników.

Duży nacisk położyłem na "pilnowanie" przez program poprawności wprowadzanych danych. Już na etapie wpisywania QSO dokonywana jest walidacja informacji (oczywiście w ramach rozsądnych możliwości).

Program nie ma bajerów, wodotrysków. Jest narzędziem do szybkiego i poprawnego wpisywania QSO w czasie zawodów i generowania poprawnych raportów. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sq1req
Początkujący


Dołączył: Aug 25, 2008
Posty: 11

PostWysłany: Sro Wrz 14, 2011 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć!

Jest i ADIF w programie, Łukaszu. Wink
Program generuje log według specyfikacji w wersji 2.2.7 formatu ADIF, umożliwia jego podgląd, ręczną edycję i zapisanie do pliku.
Staram się teraz maksymalnie wypełnić rekordy logu zebranymi przez program informacjami (tzn. w pełni wykorzystać możliwości specyfikacji).
_________________
Pozdrawiam - Krzych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sq2dyl
Site Admin
Site Admin


Dołączył: Jun 08, 2005
Posty: 101

PostWysłany: Sro Wrz 14, 2011 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej.

Wiesz, po zawodach do ADIF wystarczy jak trafią podstawowe dane - imie, qth, itp. nie są istotne.

BTW, czy masz swoją stronę www, gdzie udostępniasz program?
_________________
Pozdrawiam
Lukasz, sq2dyl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sq1req
Początkujący


Dołączył: Aug 25, 2008
Posty: 11

PostWysłany: Sro Wrz 14, 2011 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Jakąś" stronę stworzę...
Program ma problemy "wieku dziecięcego" i zanim zostanie upubliczniony wymaga rzetelnego testowania. Jeden z Kolegów tego portalu zaoferował swoją pomoc za co jestem mu niezmiernie wdzięczny. Smile
Program zmienia się z dnia na dzień, błędy staram się likwidować od ręki. Jak tylko będę pewny, że SPQRPLog nie przyniesie mi wstydu, poproszę Włodka SP5DDJ i oczywiście Ciebie, Łukaszu, o opublikowanie tego narzędzia na stronach internetowych. Mam nadzieję, że stanie się to jeszcze przed 24 września 2011 roku... A do tego czasu testować, testować i jeszcze raz testować... Wink
_________________
Pozdrawiam - Krzych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sq1req
Początkujący


Dołączył: Aug 25, 2008
Posty: 11

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2011 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć!
Oj, jak już sam Łukasz SQ2DYL zabrał się za "męczenie" programiku, to ja szykuję worek na "bugs'y"... Wink

A tak na poważnie...
Jerzy SP9VNM podpowiedział, że trzeba popracować nad nawigacją między polami edycyjnymi logu. W obecnej chwili można nawigować na dwa sposoby:
- tabulatorem
- enterem.
Różnią się oba sposoby, ale poznanie tego na obecną chwilę pozostawiam użytkownikom programu. Później opiszę to w dokumentacji.
Mam zamiar jeszcze oprogramować klawisze strzałek i myślę, że to dopełni całości jeśli chodzi o nawigację po polach edycyjnych.
Pozostało do zrobienia:
- walidacja RST (RS już jest zrobione),
- kontrola wpisów do logu dla SWL (zgodnie z tym wątkiem),
- liczenie punktacji (jest, ale trzeba dopracować).
Chciałbym jeszcze pozostawić użytkownikom możliwość wyboru między włączeniem pełnej walidacji zapisów, a jej wyłączeniem (ryzyko błędów w zapisach logu). Smile
_________________
Pozdrawiam - Krzych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sq2dyl
Site Admin
Site Admin


Dołączył: Jun 08, 2005
Posty: 101

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2011 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słuszna droga rozwoju Smile) Czekam na najnowszą wersję softu Smile
_________________
Pozdrawiam
Lukasz, sq2dyl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sq1req
Początkujący


Dołączył: Aug 25, 2008
Posty: 11

PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć!

Walidacja RS(T) zrobiona! Smile
Program "inteligentnie" reaguje na wybraną kategorię/grupę zawodów i pilnuje poprawnego wpisania raportu RS lub RST (w zależności od wybranej grupy).

Bardzo dziękuję za pozytywną opinię Grzegorzowi SP2LFD. Wink Cieszę się, że programik ogólnie się podoba. Mam świadomość tego co jeszcze trzeba w nim zrobić, ale takie pozytywne opinie są budujące.

Komu mogę jeszcze podesłać programik do testowania? Smile

P.S. Łukaszu SQ2DYL, czy dane ADIF są wystarczające i akceptowalne dla Logger32'a?
_________________
Pozdrawiam - Krzych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sq2dyl
Site Admin
Site Admin


Dołączył: Jun 08, 2005
Posty: 101

PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 7:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z mojego punktu widzenia w ADIF wystarczy jak będą podstawowe dane, tj. data, godzina, znak, pasmo, emisja, raporty.

W wolnej chwili sprawdzę jak Logger importuje ADIFa z Twojego softu.
_________________
Pozdrawiam
Lukasz, sq2dyl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sq1req
Początkujący


Dołączył: Aug 25, 2008
Posty: 11

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2011 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć!

No i po zawodach... Smile

SPQRPLog zaliczył chrzest bojowy! Smile
Dosłownie w ostatniej chwili dokonałem poprawek weryfikacji raportów RS(T) na tyle, żeby mieć pewność, że program mnie nie wysypie w czasie zawodów.
Wnioski:
- bardzo fajnie sprawdzała mi się walidacja znaków pod względem powtórzeń w logu,
- sprawdził się minutnik, tzn. w czasie zawodów aktualny czas wyświetlany na niebiesko w pierwszej sekundzie zawodów zmienił się w minutnik wyświetlany na czerwono, aby po zakończeniu zawodów wrócić do swojej pierwotnej funkcji.
- dopracowania wymaga nawigacja po polach edycyjnych w logu (za pomocą strzałek), bo tabulacja (lub enter) pozwala na zmiany pól w określonej kolejności, a strzałki pozwalałyby na skoki w dowolne pola edycyjne (Jerzy SP9VNM, Twoja sugestia potwierdziła się w praktyce Wink ).

Najważniejsze, że program generuje poprawny plik logu i nie "wysypuje" się w trakcie pracy. Smile

Bardzo dziękuję Kolegom, którzy testowali program i bez owijania w bawełnę wykazywali błędy lub sugerowali lepsze rozwiązania. Bardzo mi to pomogło w dopracowaniu programu. Smile
_________________
Pozdrawiam - Krzych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    SP-QRP Strona Główna -> Zawody Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


SP-QRP.PL
SP-QRP.PL
Tworzenie strony: 0.06 sekund