Witaj w SP-QRP
Szukaj


Menu

 Główne
 Strona główna
 Szukaj
 Ankiety
 Wyślij artykuł
 Strony
 Dla początkujących
 Technika
 Ranking SP-QRP
 Minigiełda
 Zawody
 Recenzje sklepów
 Free QRP
 Forum
 Info
 Archiwum
 Tematy
 Statystyki
 Skrzynka kontaktowa
 Sponsorzy
 Użytkownicy SP-QRP.PL
 Cluster SP-QRP
 Zasoby
 Pliki
 Linki
 Galeria SP-QRP

Użytkownicy
Witaj, Anonimowy
Login
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: DL1ENZ
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 2880

Na stronie:
Gości: 89
Użytkowników: 0
Razem: 89

Licznik
Otrzymaliśmy
21655382
odsłon strony od 08.06.2005

 
Wyniki SP QRP Contest 2007
WYNIKIV Zawodów SP-QRP Contest rozegranych 29 września 2007r.


Już po raz piąty, miłośnicy pracy małą mocą spotkali się we wrześniowych zawodach QRP. Propagacja dopisała, nie było w tym czasie innych zawodów, a ilość uczestników także dawała szanse wyżycia się wytrawnym contestmanom. Tradycyjnie już duży ruch na paśmie stacji QRP spowodował eleganckie QRT stacji polskich zwykle pracujących w tych godzinach w „polskiej” części pasma 80-cio metrowego. Do końca października Komisja Zawodów otrzymała 116 logów od nadawców i 3 logi od nasłuchowców. Do kontroli nadesłano 9 dzienników. Jak zwykle kilku kolegów „zapomniało” spełnić obowiązek zawodnika i nie wysłało dzienników, nawet do kontroli. Było też kilka stacji, które zrobiły mniej niż 3 QSO i nie przysłało dzienników, ale ich znaki pominięto do obliczeń, gdyż mogły to być pomyłki kolegów wypełniających swoje logi. Ogółem więc w zawodach wzięło udział 136 stacji, co jest wynikiem lepszym od zeszłego roku o 3 stacje (!). W poszczególnych grupach klasyfikacyjnych ilość stacji przedstawia się następująco: 31 stacji pracujących emisją CW na urządzeniach fabrycznych (grupa A), 37 stacji pracujących emisją SSB na urządzeniach fabrycznych (grupa B), 15 stacji pracujących emisjami CW i SSB na urządzeniach fabrycznych (grupa C), 12 stacji pracujących emisją CW na urządzeniach HM (grupa D), 25 stacji pracujących emisją SSB na „home-made” (grupa E), 5 stacji pracujących emisjami CW i SSB na urządzeniach HM (grupa F) oraz 3 stacje w kategorii SWL (grupa G). Zarejestrowano udział jednej stacji zagranicznej, która przeprowadziła 3 QSO, ale operator nie nadesłał dziennika.

Obliczenie wyników zrealizowano przy użyciu oprogramowania udostępnionego przez Marka SP7DQR – wielkie podziękowania. Przyjęto ogólnie stosowane zasady sprawdzenia, czyli zgodność znaków wywoławczych, zgodność wymienionych raportów i zgodność czasu. Podczas sprawdzania poprawności logów w formacie Cabrillo zauważono, że wielu kolegów prawidłowo korzysta z programów logujących i generatora Cabrillo. Nieliczne dzienniki wymagały korekty, głównie w określeniach „CATEGORY:”. Ponadto 23 kolegów nadesłało czytelne logi papierowe, które komisja zawodów „wklepała” do komputera.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w zawodach QRP, mając nadzieję, że przeżyli fajne chwile na paśmie bez QRM i zdobyli nowe doświadczenia w pracy małą mocą. Każde bowiem zawody są znakomitą okazją do sprawdzenia sprzętu, anten oraz rozwijania własnych umiejętności operatorskich. Często dopiero zawody pokazują na co stać nasze wyposażenie radiostacji, którym dysponujemy.

Tak więc V SP-QRP Contest przeszedł do historii. To, co pozostaje to świadomość magicznej emisji CW (58 stacji), tak przydatnej dla QRP oraz znaczny udział stacji pracujących na sprzęcie własnej konstrukcji (38 stacji).


Za Komisję Zawodów

Włodzimierz Salwa SP5DDJ

Pobierz wyniki

Prawa autorskie © SP-QRP Wszystkie prawa zastrzeżone.

Opublikowane: 2007-11-13 (3864 odsłon)

[ Wróć ]


SP-QRP.PL
SP-QRP.PL
Tworzenie strony: 0.05 sekund