Witaj w SP-QRP
Szukaj


Menu

 Główne
 Strona główna
 Szukaj
 Ankiety
 Wyślij artykuł
 Strony
 Dla początkujących
 Technika
 Ranking SP-QRP
 Minigiełda
 Zawody
 Recenzje sklepów
 Free QRP
 Forum
 Info
 Archiwum
 Tematy
 Statystyki
 Skrzynka kontaktowa
 Sponsorzy
 Użytkownicy SP-QRP.PL
 Cluster SP-QRP
 Zasoby
 Pliki
 Linki
 Galeria SP-QRP

Użytkownicy
Witaj, Anonimowy
Login
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: DL1ENZ
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 2880

Na stronie:
Gości: 188
Użytkowników: 0
Razem: 188

Licznik
Otrzymaliśmy
24673382
odsłon strony od 08.06.2005

 
SP-QRP :: Zobacz temat - GRUPA MIŁOŚNIKÓW KONWERSACJI CW TEKST OTWARTY
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

GRUPA MIŁOŚNIKÓW KONWERSACJI CW TEKST OTWARTY

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    SP-QRP Strona Główna -> CW
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
SP7VVK
Początkujący


Dołączył: Sep 13, 2005
Posty: 3

PostWysłany: Sro Paź 14, 2009 7:47 pm    Temat postu: GRUPA MIŁOŚNIKÓW KONWERSACJI CW TEKST OTWARTY Odpowiedz z cytatem

WITAM SERDECZNIE !!!!!

TU MACIEK SP7VVK Z WIELUNIA.

NA POCZĄTKU CHCIAŁBYM PODZIĘKOWAĆ ŁUKASZOWI SQ2DYL ZA STWORZENIE FORUM A ZWŁASZCZA DZIAŁU CW.NA SPOTKANIU MIŁOŚNIKÓW QRP W BURZENINIE ZRODZIŁA SIĘ INICJATYWA POWOŁANIA DO ŻYCIA GRUPY MIŁOŚNIKÓW KONWERSACJI RADIOTELEGRAFICZNEJ.PO MOJEJ KRÓTKIEJ NIESPODZIEWANEJ PRELEKCJI OKAZAŁO SIĘ ,ŻE JEST WIELE KOLEŻANEK I KOLEGÓW ŻYWO ZAINTERESOWANYCH TYM TEMATEM. DUŻĄ CIEKAWOŚCIĄ CIESZYŁY SIĘ INFORMACJE DOTYCZĄCE NABYCIA I DOSKONALENIA UMIEJĘTNOŚCI SZYBKIEGO ODBIORU TEKSTÓW LOGICZNYCH,KTÓRE SA NIEZBĘDNE DO SWOBODNEJ "RADIOTELEGRAFICZNEJ ROZMOWY".WSPÓLNIE STWIERDZILIŚMY ,ŻĘ ZDECYDOWANA WIĘKSZOŚĆ DZISIEJSZEJ KORESPONDENCJI RADIOTELEGRAFICZNEJ OGRANICZA SIĘ DO WYMIANY RAPORTÓW .PRACA W ZAWODACH OWSZEM JEST PRZYJEMNA ,ALE OD NIEJ NIE PRZYBYWA UMIEJĘTNOŚCI KONWERSACYJNYCH .TO SAMO JEŻELI CHODZI O SZYBKĄ TELEGRAFIĘ ,KTÓREJ ISTOTĄ JEST ODBIÓR Z ZAPISEM PRZYPADKOWYCH ZBIORÓW LITER ,CYFR LUB ICH MIESZANKI.
NAM CHODZI O ZUPEŁNIE INNĄ UMIEJĘTNOŚĆ -SWOBODNĄ KONWERSACJĘ TEKSTEM OTWARTYM Z CORAZ TO WIĘKSZYM TEMPEM BEZ KONIECZNOŚCI ZAPISU - SŁYSZYSZ I WSZYSTKO WIESZ NA "ŻYWCA". W POLSCE JEST ZALEDWIE GARSTKA PRAWDZIWYCH MISTRZÓW TEJ UMIEJĘTNOŚCI .CZAS TO ZMIENIĆ .OD DAWNA NOSIŁEM SIĘ Z ZAMIAREM SZEROKIEGO PODJĘCIA TEMATU . ZJAZD W BURZENINIE NA KTÓRYM SPRAWA SPOTKAŁA SIE Z DUŻYM ZAINTERESOWANIEM SPOWODOWAŁ ,ŻE POSTANOWIŁEM PRZYSTAPIĆ DO DZIAŁANIA I NA POŚPIESZNIE ZORGANIZOWANEJ PRELEKCJI OMÓWIŁEM ZAGADNIENIA ,KTÓRE SPOTKAŁY SIE Z DUŻYM RAZ JESZCZE PODKREŚLAM ZAINTERESOWANIEM.CHCĘ PODZIĘKOWAĆ BOGUSIOWI SQ9GEH ZA JEGO ZAPAŁ ,ENERGIĘ I POMYSŁY KTÓRYCH MU NIE BRAKUJE.
ZE WZGLĘDU NA NIEZBYT DUŻĄ ILOŚĆ STACJI SP PRACUJĄCYCH RADIOTELEGRAFIĄ POWSTAŁ POMYSŁ WYZNACZENIA CZĘSTOTLIWOŚCI NA KTÓREJ BĘDĄ SPOTYKAĆ SIE STACJE SP CHCĄCE POGADAĆ.
WIELOKROTNIE SŁYSZAŁEM I SŁYSZĘ KOLEGÓW Z SP WOŁAJĄCYCH CQ SP NIEDALEKO SIEBIE PRZEZ KILKA MINUT BEZSKUTECZNIE . NASTĘPNIE ZNIKAJĄC BEZ SPOTKANIA .CZAS TO UPORZĄDKOWAĆ !!!
MYŚLIMY O AUDYCJACH RADIOTELEGRAFICZNYCH NADAWANYCH CYKLICZNIE NA PAŚMIE DLA POCZĄTKUJĄCYCH I BARDZIEJ ZAAWANSOWANYCH OPERATORÓW W KONWERSACJI ,ALE TO WSZYSTKO ZALEŻY OD TEGO Z JAKIM ZAINTERESOWANIEM SPOTKA SIĘ TA INICJATYWA.
WSZYSTKO ZALEŻY OD NAS

POZDRAWIAM I CZEKAM NA KONTAKT WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH PRZEKAŻCIE DALEJ

Mój e-mail [email protected] tel. 601 288 477 lub poczta qrp


Ostatnio zmieniony przez SP7VVK dnia Sro Paź 14, 2009 9:11 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sp4jfr
Początkujący


Dołączył: Jun 08, 2005
Posty: 8
Skąd: Nakomiady k. Kętrzyna (Mazury)

PostWysłany: Sro Paź 14, 2009 8:17 pm    Temat postu: Test Odpowiedz z cytatem

Sprawdzone, działa. Witam Maćka SP7VVK
72
Bolek SP4JFR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
SQ9GEH
QRP_Fan


Dołączył: Nov 07, 2008
Posty: 71

PostWysłany: Czw Paź 15, 2009 5:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to panowie jak mawiał sp. Artur SP9EH

"Róbmy co" czyli do dzieła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
SQ9GEH
QRP_Fan


Dołączył: Nov 07, 2008
Posty: 71

PostWysłany: Sob Paź 17, 2009 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tydzień temu na innych forach rzuciłem pomysł na rozpropagowanie QRP i CW:

Aby zrobić coś w stylu MP ARKI czyli raz w miesiącu w jakiś dzień tygodnia króciutkie zawody które będą rozgrywane w turach, a rozliczane raz do roku. i tak jak w "SP QRP Contest" dać jakieś uprzywilejowanie stają pracującym z mniejszymi prędkościami.

podzielić szybkość pracy na 3 grupy:

A) poniżej 20 grup
B) 20-25 grup
C) powyżej 25

i QSO punktować następująco.

A -3 punkty
B- 2 punkty
C- 3 punkty

można jeszcze dorzucić klasyfikacje QRP czyli + 1 punkt do QSO

tak wiec będziemy mieli klasyfikacje w 7 kategoriach:

A
A QRP
B
B QRP
C
C QRP
mieszana czyli stacja pracująca z stacjami z rożnych grup.

pomysł podrzuciłem też "Guru" czyli Włodkowi DDJ i dostałem taka odpowiedź:

Pomysł "Dni aktywności QRP CW" zagra, po spełnieniu kilku warunków organizacyjnych:

1. Znajdzie się lider, który:

- nagłośni sprawę w mediach krótkofalarskich np. na Portalu
- ustali najprostrzy regulamin
- będzie zbierał co miesiąc logi i szybko publikował wyniki comiesięcznego współzawodnictwa
- zadba o drobne upominki dla zwycięzców

2. W Eu przyjęte sa pewne ogólne reguły zawodów QRP, także stosowane np. w Memoriale SP9DT.

Przykładowa propozycja:

Dni Aktywności będą dla 3 grup "high speed CW" stacji: A - QRPp ( 1W i mniej), B-QRP - classic ( 5W), C- QRO ( max 20W) - tempo dowolne, ale różne od "wolnego"

i odpowiednio dla stacji nadających w tempie o.k. 10WPM ( identyczne grupy mocy).

Wtedy mamy 6 grup klasyfikacyjnych

Stacji QRO > 20W nie brałbym pod uwagę.

Zaproponowałbym wprowadzenie premiowanego mnożnika za ilość stacji nadających w tempie ~ 15WPM - co wynikałoby z nadawanego raportu.

Przykład raportów.

Stacja "początkująca" na CW np. z grupy A i nadająca tempem 15 WPM podawałaby raport RST/grupa mocy/ilość grup np. 569/A/10.
Pozostali nadają raporty zawierające tylko RST/Grupa np. 579/A, 469/B itd.

Nikt prędkości nadawania nie będzie mierzył ani weryfikował, bo nie o to chodzi - trudno czasem zmierzyć tempo i robi się "na oko".

Lepsi telegrafiści nie będą dawali mnożnika, bo zrobienie QSO z dobrym telegrafistą nie wymaga zbytniego wysiłku.

A więc wynik końcowy w każdej turze to suma punktów za QSO ( QRPp = 3pkt, QRP=2pkt i QRO (20W) = 1pkt) x ilość stacji z WPM = 15.

3. Do Dni Aktywności zaproszeni będą także koledzy z zagranicy

4. Dni Aktywności będą w dzień powszedni i trwać będą tylko 1 godzinę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
SP7VVK
Początkujący


Dołączył: Sep 13, 2005
Posty: 3

PostWysłany: Wto Paź 20, 2009 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drodzy Koledzy !!!

Tu Maciek SP7VVK

Bardzo dziękuję wszystkim , którzy przeczytali moją informacje dotyczęcą "konwersacji telegraficznych", a szczególnie tym którzy zareagowali na nią komentarzem , mailem lub też telefonem.
Cieszę ,że temat spotkał się z szerszym niż przypuszczałem zainteresowaniem.Są chętni do podjęcia inicjatywy.
Informację umieściłem na trzech forach o tematyce krótkofalarskiej . Mimo tego myślę, że nie dotarła do wszystkich potencjalnych " konwersatorów".Dlatego postanowiłem , że rozpowszechnię ją indywidualnie do wszystkich stacji , które można spotkać w zawodach , częsci telegraficznej.
Wydaję się , żę najlepszą częstotliwościa spotkań byłaby częstotliwość 3.570 khz.Wynika to z obfitego zbioru doświadczeń praktycznych kolegów w kraju i poza jego granicami , obecnych realnych uwarunkowań i nie tak wcale jak mogłoby się wydawać szerokoiego odcinka dla CW .
Taka moja propozycja . Od czegoś musimy zacząć a to sprawa absolutnie priorytetowa .
Wielu kolegów mówi o ustaleniu konkretnych dni i godzin naszej największej aktywności.Oczywiście ustalenie takowych nie wyklucza możliwości spotkań o każdej dowolnej porze dnia i nocy .Dla tych jednak którzy mają niewiele wolnego czasu na uprawianie naszego pięknego hobby a pewnie dziś jest nas większość ,takie rozwiązanie znacznie zwiększa szansę spotkania eterowego korespondenta krajowego lub polskojęzycznego. Nasze grono nie jest tak liczne ( jak na razie) jak grono operatorów z Niemiec ,Włoch czy też Wielkiej Brytanii i dlatego musimy koniecznie zaczynać każdą nasza aktywność eterową od ustawienia się na częstotliwości 3.570 khz.
Nic nie zaszkodzi zawsze tu rozpoczynać , a diametralnie zwiększa szansę spotkania rodaka .
!!!!!! Najwazniejsze, że zawsze ta sama częstotliwośc monitora 3.570 khz !!!!!!
Oczywiście " musimy " wynika z naszej niczym nie krępowanej woli .
Bardzo proszę o propozycje dni i godzin w których będziemy sie spotykali , kiedy nasza aktywność będzie największa.Prosze to przemyśleć .Koniecznie przedstawcie swoje opinie.Na tej podstawie ustalimy najbardziej optymalne dla nas rozwiązanie .
Na ta chwilę ustalamy 3.570 khz i juz od dzis możemy działać.
Myślę , że musimy uzbroić się w odrobinę cierpliwości .Każda informacja musi krążyć przez jakiś czas nim stanie się znana szerzej opini publicznej ( nim wejdzie do zbiorowej krótkofalarskiej swiadomości )
Pozdrawiam !!!!! i jeszcze raz prosze o opinie i sugestie komentarzem , e -mailem lub telefonem.

Mój tel. 601 288 477
e-mail : [email protected]
Vy ! 73
Maciej Czerniawski SP7VVK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sq3nto
Początkujący


Dołączył: Jun 25, 2008
Posty: 4
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Sro Paź 21, 2009 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3.570.00 MHz i wywołanie "CQ TALK"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
SP7VVK
Początkujący


Dołączył: Sep 13, 2005
Posty: 3

PostWysłany: Sob Paź 24, 2009 12:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chłopaki z QRP !!!

Na 3.570. khz pracują już stacje często i gęsto !!!

Ale QRP jakoś malutko!!!!

Do kluczy i bez strachu !!!! Są początkujący i "zawodowcy" i wszyscy

mamy dobą zabawę .

SP7VVK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sp9coo
Początkujący


Dołączył: Jul 06, 2005
Posty: 1

PostWysłany: Sro Lis 04, 2009 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Pomysł przedni chentnie bym popracował CW ale nie ten słuch a w takich mini zawodach mam jeszcze szanse
Grzegorz sp9coo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
SQ9GEH
QRP_Fan


Dołączył: Nov 07, 2008
Posty: 71

PostWysłany: Sob Lis 28, 2009 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę a dokładnie czytam ze w Świat Radio temat został mocno rozreklamowany. Mam nadzieje ze odbije się to troszeczkę na frekwencji na pasmach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
sq5buo
Początkujący


Dołączył: Aug 03, 2005
Posty: 1

PostWysłany: Wto Kwi 13, 2010 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Z tego co wiem, kolega SP3CW od dłuższego czasu propaguje taką inicjatywę na częstotliwości 3573kHz. Niejednokrotnie pracowałem właśnie na tej QRG otwartym tekstem na CW z kilkoma stacjami. Koledzy pracują tam "słusznymi" prędkościami ale są na tyle koleżeńscy, że zwalniają jak zachodzi ku temu potrzeba Smile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
SQ9GEH
QRP_Fan


Dołączył: Nov 07, 2008
Posty: 71

PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobrze wiedzieć w sumie jak kręcę sie po 80 to rzadko zaglądam aż tak wysoko
_________________
Wracałem sobie wczoraj pieszo z pracy do domu i koleś wbijający na dachu gwoździe nazwał mnie 'małym paranoidalnym dziwakiem'... Kodem Morse'a.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    SP-QRP Strona Główna -> CW Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


SP-QRP.PL
SP-QRP.PL
Tworzenie strony: 0.05 sekund